yerba mate
Bez kategorii

Wpływ Yerba Mate na układ krążenia

Yerba Mate jest nie tylko pysznym napojem, który warto wypić z przyjaciółmi i rodziną, ale jest także niesamowicie zdrowy i w naturalny sposób zapewnia organizmowi wiele cennych korzyści.

Naturalna kofeina

Zawiera dużą ilość kofeiny i jest zdrową alternatywą kawy. Zwykle zawiera około 27 mg na porcję (dla porównania, filiżanka kawy ma 85 g, czarna i zielona herbata – 40 mg). Zawiera także inne energetyzujące i poprawiające nastrój związki. Yerba mate oferuje długotrwałą, zrównoważoną energię i duże skupienie. Energetyzujące właściwości napoju zwiększają także fizyczną wytrzymałość. Dlatego są doskonałym napojem dla sportowców.

Kofeina, w połączeniu ze związkami energetyzującymi, zawartymi w napoju, łagodzi tkankę mięśniową, jednocześnie pobudzając serce. Oznacza to, że może być stosowana, aby rozluźnić mięśnie przed masażem. Kofeina może jednak powodować to, że układ odpornościowy zostanie poddany stresowi w wyniku ośrodkowego układu nerwowego, a to przyczynia się do długotrwałego wyczerpania. Oczywiście nie jest zalecana osobom z problemami sercowymi, ze względu na stymulujący wpływ na układ sercowo-naczyniowy. Może to prowadzić do zwiększonego ryzyka zawału serca lub udaru mózgu.

Cholesterol

Kofeina nie jest dobra dla osób z wysokim ciśnieniem krwi, jednak może być korzystna dla osób z lekko podniesionym poziomem cholesterolu. Poprawia bowiem parametry lipidowe w surowicy u osób ze zbyt wysokim cholesterolem. Pamiętajmy, że poziom cholesterolu uzależniony od lipidów.

Ciśnienie krwi

Yerba Mate może pomóc w obniżeniu poziomu cholesterolu i obniżyć ciśnienie krwi. Stworzy więcej miejsca w naczyniach krwionośnych, aby krew mogła lepiej przepływać. Może to w konsekwencji doprowadzić do znacznego obniżenia ciśnienia krwi. Jednak jednocześnie pamiętajmy, że zwiększona aktywność sercowo-naczyniowa spowodowana przez stymulację serca, zwiększa ciśnienie krwi. W konsekwencji nie będzie takie spadku ciśnienia, jak mogłoby się nam na początku wydawać.

Yerba mate można kupić w torebkach w specjalistycznych sklepach. Znaleźć je można w internecie. Wystarczy wpisać hasło yerba mate sklep.

2 Replies to “Wpływ Yerba Mate na układ krążenia

  1. Zbawienny wpływ na zdrowie ma przede wszystkim zdrowa woda. Sam musiałem zainwestować w filtr Brita, żeby móc pić zwykłą wodę i nie żałuję. Yerba mate jeszcze nie piłem, ale może w przyszłości to się zmieni. Muszę tylko o zdanie zapytać lekarza.

  2. Ciekawostka warta uwagi. Jednak należy pamiętać o zdrowym odżywianiu również. Zalecane jest spożywanie dużej ilości owoców i warzyw każdego dnia. Dlatego picie soków świeżo wyciskanych może nam to sporo ułatwić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *